niedziela, 27 lipca 2014

DIY

Dzisiejszy post dotyczy spodenek, które sama przerobiłam. Pierwotnie były to zwykłe, długie, proste spodnie. Postanowiłam je odmienić, ponieważ moja szafa zawiera niewiele krótkich spodenek.
Jest to moje pierwsze DIY ale myślę, że nie ostatnie, ponieważ bardzo mi się to spodobało.


Żeby nogawki nie okazały się za krótkie, kredą zaznaczyłam długość nieco dłuższą od planowanej.Po odcięciu przymierzyłam spodenki a następnie zaznaczyłam kolejny kawałek, który chcę odciąć. Robiłam to kilka razy, aż nie uzyskałam odpowiedniej długości.


Kolejnym krokiem było nacięcie materiału poprzecznie a następnie wyciąganie pionowych nitek, aby uzyskać ciekawy efekt przetartych miejsc.


Aktualnie spodenki wyglądają tak, jak na zdjęciu niżej. Tak naprawdę nie jest to jeszcze ostateczny efekt, ponieważ po praniu "przetarcia" nieco zmienią swój wygląd. Niestety spodenki jeszcze nie miałam okazji ich wyprać, dlatego na końcowy efekt trzeba będzie jeszcze zaczekać. Mam nadzieję, że będzie warto.


I to byłoby już wszystko, jeśli chodzi o moje pierwsze DIY. Jestem z niego bardzo zadowolona i szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego efektu! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, co daje mi motywację do kolejnych przeróbek.

A Wy lubicie/interesujecie się DIY? :)

1 komentarz:

  1. Ślicznie ci wyszły :) http://natalkowo333.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń