niedziela, 19 kwietnia 2015

Szydełkowanie

Jakiś czas temu dodałam wpis na temat jednego z moich hobby. Omówiłam Postcrossing. Teraz przyszła kolej na inną moją pasję. Dzisiaj opowiem o szydełkowaniu!

Aktualnie jest to chyba moje ulubione zajęcie! Poświęcam temu prawie każdą wolną chwilę. Pomimo tego, że wymaga poświecenia bardzo dużej ilości czasu, uważam że jest to tego warte. Zwykle efekty końcowe wynagradzają wszystko, nawet nerwy, które niejednokrotnie towarzyszą robieniu robótki, zwłaszcza kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem. 
Ale skąd u mnie takie zamiłowanie do szydełka?
Będąc jeszcze w podstawówce, było to chyba w klasie 6., w bibliotece szkolnej przemiła pani zorganizowała zajęcia z nauki szydełkowania. Podeszłam do tego dość optymistycznie, starałam się uczęszczać na wszystkie zajęcia. Z czasem moja grupa, z którą uczyłam się, zaczęła się wykruszać. Ja jednak wiernie wytrwałam do końca. Niestety po zmianie szkoły robótki ręczne odeszły w zapomnienie. Ta przerwa trwała około 2 lat. Któregoś wieczora doznałam olśnienia, otworzyłam szufladę i ponownie wyciągnęłam mój sprzęt. I wtedy do do tego wróciłam. Miewałam dłuższe i krótsze przerwy, ale jednak wciąż do tego wracałam.


Dziś szydełkowanie jest u mnie prawie na porządku dziennym. Wybieram mniejsze i większe robótki. Przeważnie są to serwetki, ponieważ najbardziej przypadły mi do gustu. 
Ostatnio zajęłam się moją pierwszą, w której wykorzystałam więcej niż jeden kolor. Na początku zmienianie nitek sprawiało mi małe kłopoty, ale po jakimś czasie nabrałam wprawy.
Zdjęcia są sprzed ponad tygodnia, dzisiaj serwetka jest już prawie skończona. Jedyne co pozostało mi do końca to ukrycie nitek, które pozostały po zmienianiu kolorów. Nie jest idealnie, bo wciąż się uczę, ale i tak jestem z siebie bardzo dumna.
Kolejne robótki są już "w drodze". Dzień Matki coraz bliżej, a jedna nich jest przygotowywana na tą właśnie okazję!

A wy czym się interesujecie?

3 komentarze:

 1. Ja niestety nie umiem szydełkować,ale zawsze chciałam.Może nawet spróbuję,u mnie w szkole jest kółko dla tych którzy szydełkują. :)~ katie-about-katie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawy post :)

  ZAPRASZAM DO MNIE
  ideal-grande.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie wierze!! Naprawdę potrafisz szydełkować? Łał, szacunek, naprawdę :)) Gdybym tylko potrafiłą chociaż podstawy... co ja bym zrobiła... zazdroszczę ;) Jeśli masz ochotę zapraszam do mnie na bloga jeszcze nie rozsławionego ;) http://urodelle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń